Szanowny Czytelniku!
     Trzymasz w ręku gazetę niezwykłą. Już sam tytuł "idź POD PRĄD" sugeruje, że na naszych łamach spotkasz się z poglądami stojącymi w konflikcie z powszechnie lansowanymi opiniami. Najważniejsze jest jednak to, że pragniemy opisywać rzeczywistość nie z perspektywy teologii, dogmatów czy zmiennych nauk kościołów, lecz w oparciu o Słowo Boga, Biblię. Co więcej, uważamy, że Bóg wyposażył Cię we wszystko, abyś samodzielnie mógł ocenić, czy nasze wnioski rzeczywiście z niej wypływają. Bóg nie skierował Pisma Świętego do kasty kapłanów czy profesorów teologii. On napisał je jako list skierowany bezpośrednio do Ciebie!

     Od wielu lat w naszej Ojczyźnie pojęcia: chrześcijanin, chrześcijański mocno się zdyskredytowały. Stało się tak głównie "dzięki" zastępom faryzeuszy religijnych ochoczo określających się tymi wielce zobowiązującymi tytułami. Naszą ambicją jest przyczynienie się do tego, by słowo chrześcijanin - czyli "należący do Chrystusa" - odzyskało w Polsce należny mu blask!
R e d a k c j a

Drodzy Czytelnicy!
     Na stronie zamieszczamy pełną wersję naszej gazety zarówno w formie interaktywnej do komentowania, jak i w PDF. Do Państwa dyspozycji oddajemy rónież pełne archiwum dotychczasowych numerów. Nie robimy żadnych ograniczeń dostępu. Zezwalamy na przedruki naszych tekstów w innych publikatorach za podaniem źródła.
     Tych z Państwa, którzy regularnie korzystają tylko z wersji elektonicznej, prosimy o dokonanie wpłaty porównywalnej z ceną prenumeraty. Wszystkim Państwu oferujemy możliwość udziału w naszym przedsięwzięciu poprzez pomoc finansową. W miarę zwiększonych w ten sposób środków będziemy prowadzili nowe akcje reklamowe oraz rozważymy zwiększenie objętości miesięcznika.
     Wpłaty prosimy kierować na podane poniżej konto bankowe z dopiskiem "darowizna".
     Dziękujemy za Waszą życzliwość!
Wydawca

AKTUALNE KOMENTARZE

 Przebita opona w samochodzie pastora Chojeckiego   (więcej...)
Nieznani sprawcy przebili oponę w samochodzie pastora Pawła Chojeckiego (zdjęcie nr 1), który jest opiekunem duchowym Fundacji Twój Ruch, prywatnie ojcem rzecznik prasowej Fundacji Euniki Chojeckiej. (...)
dodano:

 KATOLICYZM KONTRA PROTESTANTYZM   (więcej...)
W odpowiedzi na mój tekst „CHRZEŚCIJANKA POLITYK” Pan Tomasz Nowicki napisał polemikę „Żelazna Dama, żelazna wiara”. Postaram się odnieść do podstawowych tez Pana Tomasza dotyczących protestantyzmu i zestawienia go z katolicyzmem.

Głównym zarzutem Polemisty (podobnie jak zapewne większości katolików) jest odejście protestantyzmu „od nauki Chrystusa”. Niestety Pan Tomasz nie podał żadnego konkretu, do którego mógłbym się odnieść. Mogę więc tylko ogólnie ustosunkować się do tego zarzutu. Otóż protestantyzm w swej istocie był wielkim wołaniem o powrót do nauki Chrystusowej! Większość współczesnych katolików nie zdaje sobie sprawy z tego, w jakim stanie duchowym i moralnym był katolicyzm przełomu XV i XVI wieku. Pobożny augustiański zakonnik (wybrał klasztor o najsurowszej regule) z podróży do Rzymu wrócił zdruzgotany i zgorszony – a działo się to w roku 1510, na siedem lat przed napisaniem 95 tez. Jestem głęboko przekonany, że ogromna część dzisiejszych szczerych katolików zareagowałby podobnie jak Luter, widząc duchowy, polityczny i materialny nierząd ówczesnego Kościoła.

Dzisiejsi katolicy nie zdają sobie też sprawy, ile w ich Kościele się zmieniło dzięki protestanckiej reformacji. To, że możecie „bezkarnie” czytać Słowo Boga; że możecie go czytać w swoim ojczystym języku; że nabożeństwa odprawiane są już nie w niezrozumiałej łacinie; to że wzrosłą rola świeckich w życiu Kościoła - to wszystko (i wiele więcej) zawdzięczacie Lutrowi. Czy te zmiany są „odejściem od nauki Chrystusa”? (...)
dodano:

 ŚMIERĆ PO PROTESTANCKU   (więcej...)

Zapraszam Państwa na niezwykłą wycieczkę w czasie - do wieku XVII - by zobaczyć, jak wspólnota chrześcijańska postrzegała swoją śmierć. Co ciekawe, nie musimy w tym celu wyjeżdżać z Polski. Pozostaniemy w granicach I Rzeczypospolitej - w królewskim mieście Wschowa. Za każdym razem, gdy odwiedzam tamtejszy cmentarz, wychodzę radosny i podniesiony na duchu. Jestem wdzięczny Bogu za braci w wierze w Jezusa, którzy swoje świadectwo tak pięknie i przekonująco utrwali w kamieniu... (...)
dodano: 2012-11-03
Wydawca: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie