UWAGA, SEKTA! - TOMASZ TELUK

Pod płaszczykiem propagowania wolnego rynku kryje się bluźniercza sekta. "Kościół" Nowego Przymierza z Lublina, wydawca magazynu "Idź Pod Prąd", wielokrotnie znieważał Kościół Katolicki, Papieża oraz siał zgorszenie głosząc herezje. W zeszłym tygodniu od guru sekty, pana Pawła Chojeckiego, otrzymałem dramatyczny e-mail, w którym jak rozumiem, chciał zwrócić uwagę na łamanie wolności słowa w Polsce. Opisał on w nim wizytę policji w redakcji miesięcznika, który wydaje. Przeszukanie było związane z donosem o obrazę uczuć religijnych.

Sprawdzając w czym rzecz, sam poczułem oburzenie i wcale nie byłem zdziwiony, że jakaś dewotka poczuła się dotknięta. Na pierwszej stronie aktualnego wydania widać Papieża Jana Pawła II przed figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Obok komentarz guru: "JP2 miał szczególne zamiłowanie do drewna". Dalej wyrwane z kontekstu cytaty z Biblii, które mają sugerować, że Papież zajmował się bałwochwalstwem. U dołu napis: "Maj miesiącem łamania 1 i 2 go przykazania" i cytat z Ojca Świętego, oddanie Matce Bożej, mający być dowodem na łamanie dekalogu. Nie wiem, czego oczekiwał autor. Czy ludzie związani ze środowiskiem konserwatywno-libertariańskim rzucą się, aby bronić herezji? Myślę, że miał prawo tak sądzić, bowiem do wydawanej przez siebie gazety zdołał przyciągnąć wielu autorów: nie tylko infokomunistę Macieja Miąsika, ale także JKM, Krzysztofa Pochmarę z Kolibra czy Stanisława Michalkiewicza, publicystę Radia Maryja, co dziwi najbardziej.

Ja jednak patrzę na problem z innej strony. Według mnie sekta za pomocą chwytliwych haseł wolnościowych próbuje werbować nowych członków. Wielu młodych ludzi może dać się uwieść fałszywym prorokom, co może stać się ze szkodą dla ich duszy. Ma temu służyć zaangażowanie społeczne sekty, które od strony ideologicznej zbieżne jest z linią Unii Polityki Realnej. Podstawową metodą działania sekty jest cytowanie wyrwanych z kontekstu fragmentów z Biblii i nadawanie im interpretacji według własnego widzimisię. Naturalnie jest to rzecz nie do zaakceptowania dla katolika, którego obowiązuje egzegeza kanoniczna, czytanie fragmentów Pisma Świętego wyłącznie w odniesieniu do całości oraz jego interpretacja zgodna z nauczaniem Kościoła.

Kolejną cechą charakterystyczną dla tej sekty jest agresywne atakowanie wszystkiego, co święte. Paweł Chojecki w tekście Wielka Prostytutka tym terminem określa Kościół Katolicki! Agresja w stosunku do Wiary jest właśnie charakterystyczna dla sekt i może wskazywać na nieboskie inspiracje jej twórców.

Z listą herezji możemy natomiast zapoznać się w opublikowanym wyborze najważniejszych przekonań doktrynalnych. Czytamy tam, iż człowiek może zostać zbawiony na swoją prośbę, niezależnie od popełnionych grzechów i ma przebaczone wszystkie, nawet przyszłe grzechy. Sekta neguje sakramenty Kościoła Katolickiego jako średniowieczne zaklęcia i rytuały, natomiast mszę świętą za grzechy określa mianem bluźnierstwa. Jednym z okresów historii świata jest porwanie wierzących w czasie poprzedzającym Apokalipsę. Sekta propaguje też liberalny stosunek do seksualności człowieka, co może być kolejnym wabikiem dla młodzieży. Wzywa też do fizycznego karcenia w wychowywaniu dzieci i dopuszcza rozwody.

Jednym z założeń doktrynalnych sekty jest stwierdzenie, że człowiek ma misję do spełnienia na ziemi. Wczytując się w płytkie quasi-teologiczne teksty Pawła Chojeckiego można odnieść wrażenie, że tą misją jest odciąganie młodych ludzi od Wiary i szerzenie chaosu w ich głowach, zwłaszcza w obszarach związanych z religią. A sprawa z policją? Sekta i tak może mówić o szczęściu, bowiem za bluźnierstwa tego kalibru w przeszłości z pewnością spłonęłaby na stosie Świętej Inkwizycji.autor: Tomasz Teluk - teluk.net
dodano: 2007-07-31/ czytano: 6651PANIE TOMASZU TELUK
DZIEKUJE ZA PANA ARTYKUL !
Otworzyl mi oczy i dzieki Panu-nie bede popierac NIEWLASCIWYCH LUDZI!

NIECH BOG TO PANU WYNAGRODZI !
margtreth 2016-05-03 22:57 (30)


Zgadzam się z Krzysztofem i tak jak powiedział faryzeusz Gamaliel w Dziejach Apostolskich, że trzeba to zostawić, jeśli jest to z Ducha Świętego to przetrwa jeśli nie to zginie. Kościół Chrystusa przetrwał. Czy kościół pastora też da rade? Niebezpieczne są tu dwie kwestie jedno to odcień ideologiczny, który może być wabikiem. Nie rozumiem zaangażowania Mariana Kowalskiego we współpracę z "pastorem" i bardzo nad tym ubolewam. Druga to wykorzystywanie niejednokrotnie nie dobrych postaw hierarchów lub wręcz papieża. Niestety niektóre zarzuty są słuszne i jeśli chodzi o mnie jako katolika to mam spojrzenie na Kościół jako całości i Piotrowe zaparcie się Chrystusa przez hierarchów nie jest powodem żeby z kościoła występować, to niestety jest to nieustanną pożywką dla ludzi nieuświadomionych lub słabo wierzących.
Sebastian 2016-04-07 16:27 (29)


ostatnio zakończyłem lekturę 6-tomowej "Historii chrześcijaństwa: Warren Carroll. I powiem tak: świat i Święty Kościół Rzymsko - Katolicki widział i spokojnie przetrwał takich zapienionych heretyków i odszczepieńców jak niedouczony pan choojecki. naszego biednego odłączonego brata niestety opanował duch buntu. ten sam, który objawił się już w rajskim ogrodzie i pokazał co potrafi. Nam katolikom jednak zadane jest modlić się za te biedne dusze gdyż oszukani przez diabła ryzykują swoje zbawienie. Demonowi zawsze zależało aby odłączyć człowieka od Jezusa i Jego darów, które nam zostawił (Sakramenty Święte). panie Chojecki nie jest pan żadnym pastorem, tak jak ja nie jestem generałem. Kapłaństwo jest darem nadawanych tylko i wyłącznie w oparciu o sukcesję apostolską, a której nadał początek nasz Zbawiciel nadając tę godność świętemu Piotrowi.
ta wasza cała reformacja ( a znam to z historii) była całym szeregiem najstraszliwszych zbrodni, kłamstw, zdrad i wołającej o pomstę do Nieba niesprawiedliwości i krzywd popełnionych na Kościele Rzymsko-Katolickim. Za to co choćby uczyniliście z naszymi świątyniami, za namową tego wysłannika piekieł Lutra, a następnie Kalwina (i pomniejszych diabłów jak Jan Hus, oraz Najświętszym Ciałem Jezusa odbierzecie odpłatę na Sądzie Ostatecznym niezależnie czy w niego wierzycie czy nie. ten wasz protestantyzm ma dziś około 2000 odłamów i sposobów interpretacji Pisma Świętego. to jasno ukazuje kto jest waszym prawdziwym ojcem i kto skusił was do schizmy i rozpoczęcia budowy swojej wieży Babel. I gdzie teraz jesteście? Jeszcze nie widzicie owoców? Ja widziałem toksyczne owoce waszej schizmy w Holandii, Szwecji, Niemczech, Czechach. tam królował luteranizm, kalwinizm, Husytyzm. a dziś jest śmierć.
Opamiętajcie się i wracajcie do Owczarni Chrystusowej, która jest od początku z głową na czele Ojcem Świętym i stolicą w Rzymie. Tylko Papieżowi Chrystus powierzył nas ( i za to go kochamy i wspieramy modlitwą) i tylko jemu Chrystus dał pierścień rybaka z obietnicą, że bramy piekielne Kościoła z jego wiecznym depozytem Prawdy, Drogi i Życia, nie przemogą. A już tym bardziej jakiś tam samozwańczy biedaczek tytułujący się pastorem.
krzysztof 2015-10-06 20:42 (28)


nawet na Wikipedii Zieloni napisali, że KNP to sekta - nic nowego
Janek 2014-12-06 11:43 (27)


Panie Mariuszu, jeśli chce Pan napisać do p. Michalkiewicza z dobrą radą, niech Pan to zrobi wysyłając do Niego e-maila. Nawet jeśli ma Pan rację co do serwisu "Pod Prąd" takie wypowiedzi w 3 osobie o jego Autorach na forum nie przystoją.
A jak ma Pan coś do Nich, mów Pan w oczy. Tak się godzi.
Marek Piotrowski 2007-09-16 15:31 (26)


Panie Stanisławie, niech Pan sobie da spokój z ludźmi wątpliwej proweniencji... Szkoda czasu....
Mariusz P 2007-09-16 00:33 (25)


Po prostu kapitalizm jest uczciwy.
Myślę że pod względem poglądów gospodarczych zgadzamy się niemal w 100%...

DObre i to, Prawda ? :)
Marek Piotrowski 2007-09-10 21:40 (24)


No to jestem Panie Marku pod wrażeniem! już myślałem, że we wszystkim jesteśmy skazani na stanie po różnych stronach barykady.
Paweł Chojecki 2007-09-10 21:13 (23)


Tu muszę się z Panem zgodzić.
Nawet jeśli to tylko "taktyczny" sojusz to obawiam się że zaowocuje tym, że UPR będzie kojarzone z LPR.
Ten same słowa odnoszą się do PR która rozważa podobny krok jak UPR.
Marek Piotrowski 2007-09-10 13:17 (22)


Do Pani Marty.

Po prostu myślę, że UPR postępuje głupio. Te elektoraty się odejmą, to raz. Giertych jest politycznym bankrytem (pisałem to dwa miesiące temu "Miałeś Chamie złoty róg"), to dwa. Korwin ma w odwodzie swoją PJKM i może jakoś przetrzyma tę kompromitację, ale obawiam się, że UPR już nie... Szkoda
Idee jednak nie zginą.
Paweł Chojecki 2007-09-10 01:45 (21)


Wydawało mi się, że swego czasu katolicki bożek JP2, który ponoć "odszedł do domu Ojca" (chciałoby się zapytać, do którego ojca, może tego z Ew.Jana 8:44?), już raz przepraszał w imieniu KR-K za tę zdecydowanie (nie)świętą Inkwizycję, a oto po raz kolejny okazuje się, że (nomen omen) katolom wciąż marzy się tego typu "płomienna ewangelizacja", czego oczywistą przesłanką jest m.in. wypowiedź imć dyrektora od globalizacji, uczonego w piśmie Teluka. Wszystko to układa się jakby w logiczną całość, to znaczy globalizacja i katolicyzm, a dalej światowy rząd i jedynie słuszna ideologia oraz wiara (a raczej religia, bo to nie to samo). Tylko ciężko chory a umyślnie ślepy religiant oraz biblijny analfabeta nie widzi (i nie wie), do czego to wszystko zmierza?
Zaś jeśli chodzi o tzw. obrażanie uczuć religijnych, to znów wypada przypomnieć, iż KR-K (w Polsce i nie tylko) od bardzo dawna uzurpatorsko nazywa sektami wszystko, co niekatolickie. Nawet i dziś jakże często, gdy mówi się i pisze o Kościele i wierze, używa się skrótów typu: "Kościół w Polsce", "nauka Kościoła" itp. Znaczy reszta to sekty...? O ironio, ostatnio Rydzyk-land to także wewnątrzkościelna sekta. To ci globalna ekumenia, z zapachem inkwizycyjnego "pieczystego". Na szczęście, czytelnikom Bożej Prawdy, Biblia wyjaśnia tego finał,... i kto na koniec będzie smażony. Zamiast czytać jakieś bzdury "Teluków" i innych zwolenników "pancernego ojca" B16, warto zajrzeć do źródła Prawdy - Biblii właśnie!!! Nie twierdzę, iż KNP osiągnął szczyt wszelkiego poznania i jest bezgrzeszny, wiem natomiast, że z wielu powodów, z zakłamanymi katolickimi bałwochwalcami, dla wielu Polaków absolutnie nie po drodze. Amen.
Lechita - Polak niekatolik 2007-09-09 23:20 (20)


Heretyku !zastanów się,żeby nie było za późno.
Torqemada 2007-09-09 16:52 (19)


Przepraszam, ale jeszcze tylko na koniec odpowiem pani Cuberbiller:

>>Druga, to wprowadzenie akceptacji redaktora (tekst >>jest publikowany dopiero po jego akceptacji).

Proszę zauważyć, że ja takiej akceptacji nie daję, a panowie bez krępacji dalej robią przedruki, mimo zapewnień w rozmowie, że się dostosują. Taka to jest uczciwość "Idz pod prąd", nie bez przyczyny wybrali taki tytuł, aby za wszelką cenę iść pod prąd.
Stanisław Michalkiewicz 2007-09-09 10:21 (18)


Panie Bugno, rzecz w tym, że w rozmowie (dość dawnej) pan Chojecki zobowiązał się nie publikować więcej moich felietonów. Tłumaczył się tylko, że nie może to być od ręki, gdyż redakcja działa i ma swoje zaplanowane kroki.
Kończę udział w tych dyskusjach, to jest ostatni wpis, bo walka z wami jest zbyt czasochłonna.
Stanisław Michalkiewicz 2007-09-09 10:11 (17)


Ad. 15
Proszę ignorować Trola. Informacja o jego oszustwie moim zdaniem wystarczy. Można co najwyżej usuwać dublujące się wpisy, bo zaśmiecają dyskusje. Przy okazji... w kioskach jest nowy numer gazety jak zwykle z felietonem Pana Michalkiewicza.
Piotr Bugno 2007-09-09 02:37 (16)


W sprawie pseudo-michalkiewicza.

Redakcja ma dwie drogi do wyboru. Pierwsza, trudniejsza, polega na zakladaniu filtra na IP komputera, z ktorego takie teksty sa nadawane (i czyszczenie witryny z takich wpisow). Druga, to wprowadzenie akceptacji redaktora (tekst jest publikowany dopiero po jego akceptacji).
Marta Cuberbiller 2007-09-08 23:23 (15)


Do wpisu nr 9.
Pan Teluk udaje, ze nie rozumie, dlaczego jego artykul zostal opublikowany w "Idz pod prad". Redaktor Chojecki mogl, oczywiscie, napisac polemike bez tego artykulu. Ale czytelnicy IPP teraz, dzieki opublikowaniu tekstow obu stron, moga sie lepiej zapoznac z argumentami i wyrobic wlasne zdanie.

Proponuje, by p. Chojecki skorzystal z rady z Listu do Tytusa i po tym jednym upomnieniu wystrzegal sie juz Teluka.

Na marginesie pytanie do p. Chojeckiego: Znane jest Pana poparcie dla UPRu. Jak sie Pan czuje, przeczytawszy dzisiejszy blog Janusza Korwin-Mikkego, ze UPR toczy pertraktacje z Liga Polskich Rodzin i Prawica Rzeczypospolitej? Przeciez tam zageszczenie "telukow" jest szczegolnie wysokie!
Marta Cuberbiller 2007-09-08 23:19 (14)


Szkoda mi było czasu na takich dupków, ale zrobię to. A wam widzę zależy głównie na pieniactwie.
Stanisław Michalkiewicz 2007-09-07 12:39 (13)


pseudo-michalkiewiczu. Żałosny jesteś i tyle.
"Postaram się skontaktować z panem Tomaszem Telukiem i myślę, że może uda się wspólnie wystąpić na drogę prawną za naruszanie praw autorskich (...)"
już wcześniej się odgrażałeś, że to zrobisz. i co? nie UDAŁO sie? takie to trudne?
Piotr Gazda 2007-09-07 12:07 (12)


Jak widać taka to jest metoda działania pana Chojeckiego i jego szmatławej gazetki, nie tylko w stosunku do mojej osoby, ale i do innych. Skoro sekta, to i sposób działania mają sekciarski.
Stanisław Michalkiewicz 2007-09-07 11:46 (11)


Dziękuję za wpis nr 9. Postaram się skontaktować z panem Tomaszem Telukiem i myślę, że może uda się wspólnie wystąpić na drogę prawną za naruszanie praw autorskich, a jednocześnie podjąć kroki w celu "zamknięcia" tej szkodliwej sekty sekty.
Stanisław Michalkiewicz 2007-09-07 11:43 (10)


Sekta pokazala swoja prawdziwa twarz!


http://www.teluk.net/2007/09/sekta-kradnie.htm


Sekta kradnie

Jak "guru" Paweł Chojecki, zdobywa artykuły do swojej gazety "Idź pod prąd"? Idąc pod prąd zwyczajnie kradnie cudze teksty. "Kościół" nowego przymierza wydrukował w wydawanej przez siebie gazecie "Idź pod prąd" mój artykuł, mimo, że nigdy nie wysyłałem tego tekstu do tamtej redakcji.

Tym samym sekta udowodniła, że nie jest ani chrześcijańska, ani wolnorynkowa. Lubelscy odszczepieńcy pokazali, że za nic mają przykazanie "nie kradnij". Łamiąc prawo autorskie, "wolnorynkowcy" okazali także pogardę dla praw autorskich i cudzej pracy.

Zdarzenie właściwie nie wymaga komentarza. Może warto jednak przypomnieć fragment Listu do Tytusa: "Sekciarza po jednym lub po drugim upomnieniu wystrzegaj się, wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok" [Tt3,10-11]
Polak katolik 2007-09-07 09:02 (9)


Bzdura, panie Chojecki!!! Nie wyrażam zgody na obrażanie katolików!!! Proszę nie kłamać!!!
Stanisław Michalkiewicz 2007-09-07 03:05 (8)


Pan Michalkiewicz zapewnił mnie, że nie jest autorem wpisów na naszej stronie sygnowanym przez jakiegoś oszusta Jego nazwiskiem.
Paweł Chojecki 2007-09-06 22:14 (7)


Panie Chojecki, wiem, że za te obrażające religijne uczucia katolików pańskie artykuły poniesie pan zasłużone konsekwencje prawne. Będzie to wówczas kara za obrażanie i mnie osobiście. Proszę się nigdzie i nigdy więcej nie powoływać na znajomości ze mną (dlaczego pan to ciągle czyni !), choć nieopatrznie udzieliłem kiedyś panu wywiadu, ale nie znaczy to, że teraz może pan sobie na wszystko pozwolić i robić nieustannie przedruki na swoją wątpliwej urody gazetkę, posługując się moim nazwiskiem.
Stanisław Michalkiewicz 2007-09-06 19:46 (6)


Teraz komentarz merytoryczny; tekst przywołuje kilka rodzajów zarzutów :
1/ Obrazę uczuć religijnych
2/ Przeinaczające interpretacje nauk Kościoła
3/ Agresywność
4/ Nauczania uważane przez p.Teluka za błędne (rozwody, fizyczne karcenie dzieci, misja do spełnienia na ziemi itd)
5/ Płytkość teologiczna tekstów i artykułów biblijnych
6/ Prozelityzm

ad.1.
W pełni się w tym punkcie z p.Telukiem zgadzam

ad.2.
Tu także p. Teluk ma rację - z tym że jest to zarzut który można postawić niestety większości protestanckich krytyków nauki Kościoła (krytykują coś, czego nie znają)

ad.3.
Pełna zgoda.

ad.4.
Z częścią nauk potępianych przez p. Teluka się zgadzam z Wami (karcenie dzieci, misja - powołanie człowieka itd).
Jednak nie w tym rzecz - otóż MACIE PRAWO mieć inne poglądy - i ich krytyka (choć IMHO słuszna) nie może być "uniwersalna" (innymi słowy krytykuję niektóre z nich jako "ja" i jako katolik - ale nie robię tego z pozycji "ogólnych" lecz z pozycji moich poglądów)

ad.5.
Tu się zgadzam z p. Telukiem

ad.6.
To prawda, niestety. Jak większość "nowych" ruchów protestanckich nie skupiacie się na ateistach, lecz usiłujecie wyciągnąć z innych wyznań osoby już wierzące - to pójście na łatwiznę.
Marek Piotrowski 2007-09-06 16:47 (5)


Zrobiłem małą poprawkę, która - mam nadzieję - zlikwiduje nieporozumienia

pozdrawiam
Piotr 2007-09-06 14:12 (4)


Dziękuję za odpowiedź - i ciesze się z niej.
W sąsiednim artykule można błednie zrozumieć że tekst
"Wszelkie formy relacji seksualnych między mężczyzną a kobietą za wyjątkiem aktu małżeńskiego są grzechem (cudzołóstwo)." jest tekstem p Teluka a link - zawiera Waszą polemikę. Sugerowałbym dodanie kilku słów np. "z naszej deklaracji" albo coś w tym rodzaju aby uniknąć nieporozumień.
Marek Piotrowski 2007-09-06 13:52 (3)


Ad.1 http://www.knp.lublin.pl/knp.php3?dz=5

punkt 9

Ad.2 nie trudno znaleźć, proszę wstawić w google nazwisko Autora. Artykuł ukazał się w kilku witrynach równocześnie.
Paweł Chojecki 2007-09-06 11:50 (2)


Nie wchodząc w Państwa polemikę (zdaje się że obie strony tego sporu mają dość podobny stosunek do adwersarzy...) chciałbym spytać o dwie rzeczy :

1.
Czy rzeczywiście - jak Wam zarzuca adwersarz - nie zgadzacie się z twierdzeniem "Wszelkie formy relacji seksualnych między mężczyzną a kobietą za wyjątkiem aktu małżeńskiego są grzechem (cudzołóstwo)." ?

2.
Dlaczego pisząc polemikę nie podaliście linku do artykułu z którym polemizujecie ? Niezbyt to rzetelne...
Marek Piotrowski 2007-09-06 11:01 (1)


  Jak się nazywasz:
  Twój mail:
  Twój komentarz:
Przepisz kod z obrazka:


Góra strony     Strona poprzednia

Wydawca: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie